czwartek, 5 marca 2015

Rodzaje i przyczyny zapalenia spojówek


Aby można było rozpocząć właściwe leczenie zapalenia spojówek, trzeba najpierw rozpoznać, co jest przyczyną zapalenia. Rodzai zapaleń spojówek jest wiele. Najpopularniejsze to zapalenie bakteryjne, alergiczne, wirusowe oraz zapalenie spowodowane zespołem suchego oka.

Bakteryjne zapalenie spojówek
 Oczy stają się przekrwione, a w worku spojówkowym pojawia się ropa. Często występuje też swędzenie, uczucie ciała obcego w oku i opuchlizna.

Jest to najczęściej występujący rodzaj zapalenie spojówek.

Wirusowe zapalenie spojówek
Objawy to łzawienie, nadwrażliwość na światło, przekrwienie i uczucie ciała obcego w oku. Często dochodzi do zajęcia przez wirusy - oprócz spojówki - także rogówki. Wirusowe zapalenie spojówek jest zakaźne.

Alergiczne zapalenie spojówek
Objawia się mocnym pieczeniem, swędzeniem i opuchlizną. Zazwyczaj występuje sezonowe. Pojawia się łzawienie i wodnista wydzielina w worku spojówkowym.

Zespół suchego oka a zapalenie spojówekKiedy oczy nie są dostatecznie nawilżone, może pojawić się zapalenie spojówek. Objawy są typowe dla zapalanie spojówek (podrażnienie, uczucie piasku pod powiekami, przekrwienie). Dokuczają mocniej podczas długotrwałej pracy przy komputerze. Warto wspomagać się kroplami (tzw. sztuczne łzy) do oczu. Np. Systane Ultra.

*

O leczeniu zapalenia spojówek: OBJAWY I LECZENIE ZAPLENIA SPOJÓWEK - KLIKNIJ

2 komentarze:

  1. Z tego co czytałam na stronie DBAM O OCZY to często objawem może być nawet alergia, a to już kiepska sprawa bo z takim zapaleniem możemy się męczyć przez cały sezon. Dlatego lepiej jednak zaopatrzyć się w odpowiednie krople do oczu

    OdpowiedzUsuń