piątek, 7 sierpnia 2015

Ból nóg - przyczyny i leczenie bólu nóg

sculptra
Nie ma jednej ogólnej przyczyny bólu nóg. Łatwo można jednak wskazać te najczęstszą - po prostu jest to przemęczenie. Jeśli jedank w ostatnim czasie nie chodziłeś, nie biegałeś ani nie uprawiałeś żadnych sportów angażujących nogi, a te nieustannie bolą - to już jest powód do zmartwienia i szukania potencjalnych przyczyn bólu nóg. Poniżej wypisane są właśnie przyczyny bólu nóg. Nie sposób umieścić wszystkich potencjalnych przyczyn, jednak poniżej znajdziesz te, które diagnozowane są stosunkowo często.

PRZYCZYNY I LECZENIE BÓLU NÓG

Często przyczyną bólu nóg jest rwa kulszowa. Zazwyczaj ból pojawia się za kolanem w momencie schylania. Ból promieniuje z lędźwi. Ból powodowany jest naciskiem na nerw. Leczenie rwy kulszowej polega na rehabilitacji, masażach, krioterapii lub w ostateczności - interwencji chirurgicznej. Ogólnie problemy z kręgosłupem mogą powodować ból nóg.

Inną przyczyną bólu nóg może być otyłość. Nogi są wtedy przeciążane. Formą leczenia jest po prostu... chudnięcie.

Kolejną przyczyną może być miażdżyca. Polega na niedokrwieniu nóg. Do objawów, oprócz bólu nóg, zalicza się tak zwane zimne stopy. Forma leczenia musi być każdorazowo konsultowana z lekarzem. Zazwyczaj stosuje się farmakoterapię.

Zdarza się, że ból nóg powodowany jest przez zakrzepicę. Zakrzepy w żyłach mogą nawet blokować krążenie krwi. Diagnoza jest możliwa na podstawie badań lekarskich (między innymi badanie krwi), stosuje się leki przeciwzakrzepowe.

Inne przyczyny bólu nóg to płaskostopie czy też niedobór magnezu.

14 komentarzy:

 1. Właśnie w telewizji widziałem reklamę RLS to działa ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znalazłam informacji odnośnie kontaktu. Bardzo proszę o kontakt, mam pytanie: anna.sb@op.pl. Pozdrawiam, Anna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja miałem rwę kulszową i od razu mi ją zdiagnozowali, przez co mogłem to wyleczyć, niestety czasem przyczyny nie da się określić.


  _________________________
  skleroterapia warszawa

  OdpowiedzUsuń
 4. Często ból nogi nie jest związany bezpośrednio z nogą, może być przyczyną złej gospodarki elektrolitowej ciała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie złapał ból nóg jak tylko przestałam pracować, wiecie może jaka jest tego przyczyna ?


  ginekolog łódź

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi lekarz zalecił częste chodzenie po schodach.. nie wiem czy to dobre dla moich nóg.

  osocze bogatopłytkowe

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy arytkuł. Dobrze by było jakby wszyscy nie lekceważyli jakichkolwiek wczesnych objawów poważniejszych chorób. Oby więcej takich postów :)
  Pozdrawiam!
  ___________
  Specjalistyczny ośrodek rehabilitacyjny po udarze mózgu

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja bym polecała w takim przypadku odwiedzić flebologa, aby wykonać diagnostykę w kierunku niewydolności żylnej, bo mogą to być objawy żylaków, których nawet jeszcze nie widać. Czytałam tu http://flebonet.pl/ o objawach i leczeniu żylaków i lepiej zapobiegać i zaradzić zanim problem się pogłębi

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze napisany tekst. Należy zadbać o nasze zdrowie, ja ostatnio przeprowadzałam teksty na tolerancje faktozy tutaj http://www.euroimmundna.pl/nietolerancja-fruktozy dzieki temu wiem np. że muszę ograniczyć spożycie niektórych pokarmów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Blog swietnie porusza tematy medyczne, takie jak wynajem karetki, leczenie chorób, radzenie sobie z alergią.

  OdpowiedzUsuń
 11. bardzo dobry blog poruszajacy wszelkie tematy, moze zbyt rozwięzly ale ciekawy.

  Masza - http://www.klinikajaneczko.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Rzeczywiście nogi często bolą przy zakrzepicy. Trzeba dokładnie sprawdzić w jakim miejscu i kiedy się pojawia ból. Jeśli bardziej boli pięta, szczególnie przy chodzeniu, zmianie obuwia z zimowego na letnie to zobacz tutaj jakie to może być schorzenie.

  OdpowiedzUsuń