Przyczyny drżenia mięśni
Zazwyczaj przyczyn drżenia mięśni należy doszukiwać się w ich przeciążeniu. Wtedy do drżenia dochodzi niedługo po wysiłku fizycznym.
Inną przyczyną mogą być niedobory w diecie. Przede wszystkim drżenie mięśni może być oznaką niedoboru witaminy B, magnezu oraz potasu. Drżenie mięśni jest też powodowane zażywaniem kokainy.
Niestety, drżenie mięśni bywa też objawem poważnych chorób. Zalicza się do nich: alkoholizm, choroba Parkinsona, padaczka (drżenie kończyn i głowy), niewydolność nerek (drżenie kończyn i ból lędźwi), stwardnienie zanikowe boczne (drżenie i niedowład).
Przyczyny skurczy mięśni
Skurcze mięśni mogą być spowodowane zbyt długim przebywaniem w tej samej pozycji. Często są też wynikiem żylaków (skurcze w łydkach). Jeśli chodzi o inne choroby, mogą być objawem miażdżycy (dodatkowo występują też problemy z koncentracją i ogólne osłabienie).
Czasem skurcze mięśnie podyktowane są też zbyt dużym spożyciem kawy, a co za tym idzie - wypłukaniem minerałów.
A to prawda, że takie skurcze mogą być wynikiem braku magnezu bądź potasu. Ale jeśli suplementacja tych pierwiastków nie powoduje zmiany w samopoczuciu to możliwe, że przyczyna leży głębiej i będzie konieczna poszerzona diagnostyka. Jeśli skurcze, drżenie dotyczą określonej grupy mięśni to być może problem jest miejscowy. Wtedy jednym z przydatnych badań będzie usg https://carolina.pl/centrum-diagnostyczne/badanie-usg/ . Warto takie badanie wykonywać w sprawdzonej placówce gdzie lekarz będzie pracował na najlepszej jakości sprzęcie.
OdpowiedzUsuń