sobota, 2 maja 2015

Piegi - jak usunąć lub wybielić piegi?


Piegi przez jednych są uważane za bardzo urodziwy dodatek, inni z kolei uważają je za źródło największych kompleksów. Oczywiście, najlepiej jest je zaakceptować, ale dzisiaj ich usunięcie nie stawowi większego problemu ani kosztu. Można też domowymi sposobami je wybielać, c również daje zaskakująco dobre rezultaty. Bo piegi, tak samo jak szybko potrafią wyskoczyć na słońcu, równie szybko potrafią zniknąć. Poniżej znajdziecie kilka sposobów na pozbycie się lub wybielenie piegów. 

SPOSOBY PROFESJONALNE NA USUNIĘCIE PIEGÓW

W aptekach można znaleźć całą paletę kremów wybielających piegi. Kiedy z pytaniem o taki udaliśmy do apteki, farmaceuta wskazał krem o nazwie Farmona. Jego koszt to około 15 zł za opakowanie (30 ml). Czas stosowania, po którym widoczne są efekty, to około 6 tygodni.

W usuwaniu piegów pomocne są też laserowe usuwanie przebarwień. Jest to najpewniejszy sposób. Koszt pojedynczego zabiegu to około 300-400 złotych, jednak zdarza się, że zabieg trzeba powtórzyć. Jeśli nie chce się, aby piegi pojawiły się ponownie, należy stosować kremy z filtrem przed wyjściem na słońce.

DOMOWE SPOSOBY NA USUNIĘCIE PIEGÓW

Oprócz sposobów profesjonalnych, można chwytać się też babcinych metod, które wcale nie są złe. Właściwości rozjaśniające przypisywane są między innymi cytrynie. Należy ukroić plasterek i smarować nim przebarwienia. Można też ukroić kilka plasterków i położyć na przebarwieniach. Należy przy tym uważać, aby sok z cytryny nie dostał się do oczu. Zabieg najlepiej powtarzać codziennie, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Należy jednak pamiętać, że piegi nie znikną, a jedynie zostaną wybielone.

W ten sam sposób można korzystać chociażby z właściwości zielonego ogórka.

1 komentarz: